• Turniej Wiedzy Pożarniczej

• 26 marca uczniowie naszej szkoły brali udział w Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym w dwóch kategoriach. W młodszej kategorii reprezentowali naszą szkołę: Ewa Zelek z kl. IV oraz Wojciech Bukowiec z kl. III. Natomiast w starszej kategorii: Patrycja Augustyn z kl. VI oraz Katarzyna Filipek z kl. VII. Ewa Zelek zajęła I miejsce i zmierzy się z wiedzą pożarniczą na szczeblu powiatowym!

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Warsztaty w udzielania pierwszej pomocy!

•   Wszyscy wiemy jak ważna jest umiejętność szybkiego i prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Pani Katarzyna Jonik wraz z klasą VIII przeprowadziła w naszej szkole warsztaty właśnie na ten temat dla uczniów z klas I-III. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie podstawy pierwszej pomocy, sposób postępowania w przypadku osoby poszkodowanej nieprzytomnej oddychającej i nieoddychającej, prawidłowe wezwanie pomocy, ćwiczyli pozycję boczną oraz RKO.

Dziękujemy za cenną lekcję!!!

• "Sztuka emocji"

• W miesiącu marcu towarzyszył nam spokoj. To on był tamatem głównym tego miesiaca. Najwiekszy spokój czujemy gdy potrafimy radzic sobie z emocjami i o nich otwarcie mówić dlatego ćwiczylismy to wspólnie grajac w kalejdoskop emocji. Zajęcia odbywały się przy muzyce relaksacyjnej, która dala nam poczucie jeszcze większego spokoju.

• XV Międzyszkolne Spotkanie Młodych Fizyków i Chemików pt. "Dziwy fizyki i chemii"

• 19 marca 2024 roku przedstawiciele naszej szkoły brali udział w XV Międzyszkolnym Spotkaniu Młodych Fizyków i Chemików pt. "Dziwy fizyki i chemii" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Laskowej. Naszą Szkołę reprezentowali: Dominik oraz Amelia z klasy VII.

Podczas pokazów rozstrzygnięty został również konkurs fotograficzny pt. "Zjawisko fizyczne, a reakcja chemiczna", w którym również Dominik z klasy VII otrzymał III miejsce.

Serdecznie GRATULUJEMY!!!

• XIX POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI KS. JANA TWARDOWSKIEGO

• 14 marca 2024 roku odbył się XIX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI - Patrycja. Za udział została nagrodzona dyplomem oraz książką.

Zgodnie z zapowiedzią organizatorów - kolejna edycja konkursu za rok.

• Wizyta u Pana Jakuba Puchal

• Pierwsza pomoc przedmedyczna

•     Uczniowie naszej szkoły mieli dziś okazję uczestniczyć w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowanych przez Pana Kazimierza Bukowiec - pracownika KRUS. Zajęcia przeprowadzili strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzeszycach. Wszyscy wiemy jak ważna i potrzebna w życiu jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Każdy człowiek może nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, gdyż w rzeczywistości są to bardzo proste czynności. Jednak od tego, czy znajdzie się ktoś, kto je prawidłowo wykona, może zależeć czyjeś życie. Bardzo dziękujemy za cenną lekcję!!!

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego.Z tej okazji dla uczniów klas IV-VIII został zorganizowany QUIZ pn. ,,ZNAWCA JĘZYKA POLSKIEGO".W każdej klasie wyłoniono osobę, która otrzymała największą liczbę punktów i byli to:

- Ewa Zelek (kl.IV)

- Aneta Salamon (kl.V)

- Aleksandra Rosiek (kl.VI)

- Ernest Skrzypczak (kl.VII)

- Sebastian Orzeł (kl.VIII)

Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i gratulujemy.Pamiętajmy, aby szanować swój język ojczysty.

• Nagroda główna w Konkursie „Szkolne Przygody Gangu Mocniaków”

• Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Żmiącej zostali laureatami Nagrody Głównej w Konkursie organizowanym w ramach programu edukacyjnego „Szkolne przygody Gangu Mocniaków”. Program skierowany był do opiekunów klas I-III szkół podstawowych oraz grup przedszkolnych. Jego celem było wsparcie dzieci w wypracowaniu dobrych nawyków żywieniowych, przekazanie im wiedzy na temat roli składników odżywczych w diecie, zachęcenie do przygotowywania różnorodnych i zbilansowanych posiłków oraz zorganizowanie przestrzeni do smakowania, wąchania, dotykania i kulinarnego eksperymentowania.

Organizator Programu oraz fundator nagród: Jeronimo Martins Polska SA., właściciel sieci sklepów Biedronka.

Koordynator programu: Anna Orzeł