• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• Staraj się czerpać z książek

Jak najwięcej mądrości i radości.

Szanuj je jak najbliższych

Sercu przyjaciół.

W dniu 7 lutego 2024 r uczniowie klasy I naszej szkoły zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Podczas uroczystości najmłodsi czytelnicy biblioteki uczestniczyli w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek i układaniu puzzli związanych z książką, biblioteką oraz bajkami. Na koniec wszyscy zostali udekorowani imiennymi odznakami czytelnika, otrzymali książki, dyplomy oraz słodkie upominki.

• Nagrodzeni za systematyczne oszczędzanie

• Grupa uczniów odebrała nagrody gwarantowane za systematyczne oszczędzanie w SKO.

W tym roku szkolnym uczniowie, którzy skompletują pieczątki świnki-skarbonki za pierwszą książeczkę otrzymują pudełko śniadaniowe, za drugą worek sportowy, za trzecią bidon, a za czwartą skakankę.Nagrody są fundowane przez Bank Spółdzielczy w Limanowej, pod patronatem którego działa Szkolna Kasa Oszczędności.

Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego i systematycznego oszczędzania!

• Szkolny Konkurs Ortograficzny

•    Szkolny Konkurs Ortograficzny został zorganizowany dla uczniów klas IV-VI, wzięło w nim udział 11 osób. Głównym celem było rozbudzanie zainteresowań uczniów językiem ojczystym oraz uwrażliwianie na poprawność ortograficzną.Zadanie konkursowe polegało na napisaniu dyktanda.Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.Oto lista nagrodonych:I miejsce - Aleksandra RosiekII miejsce - Magdalena ZalewskaIII miejsce - Lena KuśnierzPozostali uczestnicy: Marek Kołodnicki, Piotr Krzyżak, Ewa Zelek, Patryk Basta, Dawid Fordon, Aneta Salamon, Patrycja Augustyn, Natalia Sadowska.Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zainteresowanie konkursem.

•

"Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia..."

W naszej szkole Dzień Babci i Dziadka obchodzony był 24 lutego. To właśnie w tym dniu najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego gościły swoje Babcie i Dziadków przedstawiając dla nich specjalnie przygotowany program artystyczny: wiersze, piosenki oraz tańce. Było to spotkanie pełne uśmiechów, wzruszeń i radości.