• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia!

•     W ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie naszej szkoły z klas IV-VIII zmierzyli się z testem znajomości tabliczki mnożenia. Jego efektem był wybór Mistrza Tabliczki Mnożenia w każdej klasie. Następnie klasowi Mistrzowie zmierzyli się z łamigłówkami matematycznymi, a w wyniku których wyłoniliśmy Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia, którym została uczennica klasy IV – Ewa Zelek.

Mistrzowie Tabliczki Mnożenia w poszczególnych klasach:

Klasa IV – Ewa Zelek i zarazem Mistrz Tabliczki Mnożenia w całej szkole!!!

Klasa V – Aneta Salamon

Klasa VI – Aleksandra Rosiek

Klasa VII – Katarzyna Filipek

Klasa VIII – Sebastian Orzeł

Gratulujemy i życzymy Wam wielu sukcesów matematycznych!!!

• Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

• W dniu 20 listopada odbył się w naszej szkole Konkurs Pieśni Patriotycznej. Jego celem było uczenie dzieci i młodzieży miłości do Ojczyzny oraz kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku dla spuścizny narodowej.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach : klasy 0-III oraz klasy IV-VIII.

klasy 0-III

I miejsce – Aleksandra Augustyn

II miejsce – Amelia Sieja

III miejsce – Franciszek Tokarz

Wyróżnienie  - Urszula Zelek

klasy IV-VIII

I miejsce – Patrycja Augustyn

II miejsce – Aleksandra Rosiek

III miejsce – Jakub Dudek

Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY!!!!

• XXI Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

•  22 listopada w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury odbył się finał XXI  Konkursu Pieśni Patriotycznej. W roku obecnym uczestnicy przygotowali  utwory z okresu od powstania NSZZ „Solidarność” do chwili obecnej.

Nasza szkołę reprezentowały Ewa Zelek oraz Patrycja Augustyn.

Druga część konkursu obejmowała występy recytatorskie. Uczestnicy prezentowali zarówno prozę, jaki i poezję obejmującą okres od najstarszych zabytków języka polskiego aż do końca XVIII wieku.

Z sztuką recytacji zmierzyli się uczniowie: Patryk Basta oraz Ernest Skrzypczak.

Serdecznie gratulujemy!!!

• Dom Spotkań z Historią

•    W  dniu 23. 11. 2023 roku uczniowie klas 4-8  udali się do Sądeckiego Domu Spotkań z Historią Fundacji Sądeckiej z siedzibą w Żmiącej. Uczniowie wraz z nauczycielami poznali historię naszego regionu.  Pan przewodnik opowiadał o kulturze i obyczajach osób mieszkających na terenach powiatu nowosądeckiego oraz limanowskiego.  Uczniowie naszej szkoły, mogli posłuchać również o wyjątkowości naszej wsi, o jej pięknej historii oraz tradycjach.

• Wyjazd na debatę  ,,Czy my Polacy chcemy obchodzić święta narodowe”

•    W dniu 22.11.2023 roku, przedstawiciele samorządu uczniowskiego z naszej szkoły wraz z opiekunem wzięli udział w debacie, poświęconej obchodom świat narodowych w naszym kraju.  W  przedsięwzięciu tym wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych, dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie okolicznych szkół. Była to wspaniała lekcja lokalnego patriotyzmu dla młodzieży.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI 2023

• Życzliwość – przyjazne usposobienie. Cecha kogoś, kto lubi innych ludzi, chce ich dobra i gotów jest działać w tym celu, aby działo im się dobrze. Jedna z cnót moralnych, która wyraża się w postawie, czynach i słowach, wobec drugiego człowieka lub ludzkiej wspólnoty. Człowiek życzliwy łagodzi cierpienia i przyczynia się do szczęścia innych. Budzi podziw nie tyle ze względu na czyn, ile na jego przyjazną postawę. Potrafi się on cieszyć z cudzego szczęścia, obca natomiast jest mu satysfakcja z czyjegoś niepowodzenia.

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji  społeczność uczniowska nad wyraz aktywnie celebrowała tak ważne i potrzebne wydarzenie. Do akcji przyłączyli się wychowawcy, nauczyciele, którzy podczas zajęć poruszali tematykę związaną z powyższym pojęciem- ŻYCZLIWOŚĆ.

• Żywa lekcja historii „Od powstania listopadowego, do odzyskania niepodległości”

•    16 listopada w naszej szkole miała miejsce lekcja żywej historii. Tematyką pokazu była walka Polaków o odzyskanie niepodległości. Grupa rekonstrukcyjna zaprezentowała uzbrojenie żołnierzy a także opowiedzieli o najważniejszych faktach z czasów rozbiorów, powstań narodowo-wyzwoleńczych oraz I wojnie światowej. Zwieńczeniem pokazu był konkurs. Uczniowie za poprawną odpowiedź otrzymywali monetę z datą odzyskania niepodległości oraz wizerunkiem Józefa Piłsudskiego. Żywa lekcja historii podbudziła wyobraźnię uczniów i dostarczyła niezapomnianych przeżyć

• "Sztuka emocji"

• W tym miesiącu: listopadzie rozmawialiśmy o emocji: żalu i smutku. Emocje tę przedstawialiśmy w sztuce plastycznej. Użyliśmy soli do wspólnej zabawy. Rozmawialiśmy, kiedy te emocje czujemy i jak wyglądają nasze buźki w tym momencie. Tę właśnie mimikę przedstawiliśmy w naszej sztuce.

• 105 rocznica Odzyskania przez Polskę niepodległości

• Dzisiaj wielka jest 11 listopada tym, co zmarli za ojczyznę hołd wdzięczności Polska składa.

W dniu  07.11.2023 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie przybliżyli całej społeczności szkolnej, historię Polski, od czasów rozbiorów poprzez powstania narodowo-wyzwoleńcze, aż do uzyskania przez Polskę niepodległości.  Całość została uświetniona przez wykonanie pieśni patriotycznych. Narratorzy wspomnieli również abyśmy pamiętali o Tych, którzy walczyli o odrodzenie Państwa Polskiego, a także o tych, którzy za tę sprawę ginęli.

• "Sztuka emocji"

•  Nasza szkoła bierze udział w programie "Sztuka emocji". W tym miesiącu poznawaliśmy emocje: zaskoczenie. Zaskoczenie przedstawialiśmy w pięknej sztuce jaką jest rzeźba. Dzięki powstałej masie, doświadczaliśmy zaskoczenia odkrywając ślady darów jesieni. Dodatkowo rozwijaliśmy swoją kreatywność tworząc zaskakujące rzeźby.