• SZKOLNE PRZYGODY GANGU MOCNIAKÓW

•  Klasa pierwsza z wychowawcą dołączyła do programu edukacyjnego „Szkolne przygody Gangu Mocniaków” i wspólnie rozgryzają zasady kompletowania różnorodnych i zbilansowanych posiłków!

Celem programu jest przekazanie dzieciom wiedzy na temat roli składników odżywczych w diecie oraz zachęcenie ich do jedzenia różnorodnych i zbilansowanych posiłków zgodnie z zasadami talerza zdrowego żywienia. Talerz zdrowego żywienia to graficznie przedstawienie zaleceń, przygotowanych przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, który określa proporcje poszczególnych grup produktów w całodziennej diecie.

• I Gminny Konkurs Profilaktyczny

• 14 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ujanowicach miała miejsce uroczystość wręczenia nagród uczestnikom I Gminnego Konkursu Profilaktycznego ,,Dom bez przemocy i uzależnień".Za zdobycie III miejsca (w kategorii klas I-III) została nagrodzona Urszula Zelek.Pozostali uczniowie również otrzymali dyplomy i nagrody za udział w konkursie: Aleksandra Augustyn (kl. I), Magdalena Filipek (kl.IV), Kacper Firlej (kl. IV).Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu tematycznej pracy plastycznej.

• Sukcesy uczniów w XVIII Gminnym Konkursie RecytatorskimXVIII

• Gminny Konkurs Recytatorski pn. ,,Humor w poezji" odbył się 12 grudnia w Szkole Podstawowej w Jaworznej.Naszą Szkołę reprezentowali laureaci etapu szkolnego.Komisja Konkursowa po wysłuchaniu i ocenie wszystkich recytacji ogłosiła wyniki i wręczyła nagrody. W gronie zwycięzców znaleźli się:- Urszula Zelek - I miejsce w kategorii klas 0-II- Ewa Zelek - I miejsce w kategorii klas III-V- Patrycja Augustyn - I miejsce w kategorii klas VI-VIII.Pozostali uczestnicy również zostali nagrodzeni dyplomami i książkami: Róża Tokarz, Wojciech Bukowiec, Aleksandra Rosiek.Należy podkreślić, że Ewie Zelek oprócz zwycięstwa w swojej kategorii przyznano nagrodę Grand Prix. Komisja doceniła recytację Ewy, która zdobyła maksymalną liczbę punktów.Gratulujemy zdolności, pasji oraz talentów.Życzymy dalszych sukcesów.

• Konkurs ,,Wczoraj i dziś Gminy Laskowa"

• W dniu 11 grudnia 2023 roku odbył sie konkurs ,,Wczoraj i dziś Gminy Laskowa". Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Patrycja Augustyn oraz Katarzyna Filipek. Konkurs składał się z dwóch części: przygotowaniu prezentacji o temacie: Nasze wędrówki po cmentarzach z czasów I wojny światowej oraz rozwiązaniu testu.  Nasza szkoła zajęła  3 miejsce. Serdecznie gratulujemy.

• Spotkanie ze Św. Mikołajem w Kopalni Soli w Bochni

• "Spotkanie ze Świętym Mikołajem"

Czy w Kopalni Soli Bochnia można spotkać Mikołaja? Dzieci z klas 0-III wraz z wychowawcami odwiedziły Kopalnię Soli w Bochni. Już na samym początku Mikołaj zwrócił się o pomoc do dzieci. W trakcie zwiedzania najstarszej kopalni soli w Polsce zagubił worek na prezenty i bardzo chciałby, aby ktoś pomógł mu go odszukać. Zostawia w tym celu list ze wskazówkami, za pomocą, których będzie można odszukać zaginiony przedmiot i dotrzeć wprost na spotkanie z Mikołajem.

Poszukiwania rozpoczęli od jazdy kolejką podziemną od szybu Campi. Potem zwiedzali kopalnię, o której ciekawie opowiadała pani przewodnik. Podziwiali też stare urządzenia, maszyny, narzędzia, którymi posługiwali się dawniej górnicy w swojej pracy. Dowiedzieli się, że kiedyś w kopalni pracowały konie, a ostatnim był koń o imieniu Kuba. Na filmach multimedialnych mogli zobaczyć jak dawniej wyglądała kopalnia. Następnie spotkali dobrego ducha kopalni, który opiekuje się górnikami ale też turystami czyli Skarbnika. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu nowych wrażeń. Zdobyli wiele nowych wiadomości o najstarszej Kopalni Soli w Polsce i o tym, że niedoceniona dzisiaj sól kiedyś nazywana była białym złotem. A co najważniejsze odnaleźli worek św. Mikołaja, spotkali się z nim i otrzymali od niego drobne upominki. Wycieczka była bardzo udana i ciekawa.

• "Sztuka emocji"

• W tym miesiącu: grudniu rozmawialiśmy o zachwycie. Zachwycaliśmy się zimą, a w szczególności płatkami śniegu. Chcieliśmy wyrazić zachwyt i zachwycić wszystkich naszym zimowym tańcem. Emocje tę przedstawialiśmy w sztuce jakiej jest taniec. Zapraszamy do obejrzenia.

• Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Humor w poezji"

• Etap szkolny Konkursu Recytatprskiego ,,Humor w poezji" odbył się 27 listopada.Uczniowie recytowali wiersze w trzech kategoriach wiekowych. Komisja Konkursowa dokonała oceny występów i wyłoniła laureatów, którzy będą reprezentowali Szkołę w etapie gminnym.

Oto lista laureatów.Kategoria I - uczniowie klas 0-II: Róża Tokarz (kl.1), Urszula Zelek (kl.1).Kategoria II - uczniowie klas III-V: Wojciech Bukowiec (kl.3), Ewa Zelek (kl.4).Kategoria III - uczniowie klas VI-VIII: Patrycja Augustyn (kl.6), Aleksandra Rosiek (kl.6).Wszystkim uczestnikom zostały wręczone dyplomy, a laureatom także upominki.

Dziękujemy i gratulujemy recytującym uczniom, życząc dalszych sukcesów, niegasnącej miłości do poezji i wiary we własne talenty.

Za laureatów trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w etapie gminnym, który odbędzie się 12 grudnia w Szkole Podstawowej w Jaworznej.

• Mikołajkowy wyjazd klas IV-VIII

• Uczniowie klas IV-VIII świętowali mikołajki na wycieczce do Nowego Sącza.

W programie znalazła się wizyta w Parku Trampolin oraz w kinie. Uczniowie obejrzeli seans filmowy pt. ,,Wonka", którego inspiracją był niezwykły bohater ,,Charliego i fabryki czekolady", najbardziej znanej książki autorstwa Roalda Dahla.

Był to dzień pełen pozytywnych emocji, uśmiechu oraz mikołajkowego nastroju.