• Wycieczka do Krakowa klas IV-VIII

•        W dniu 28 września uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Krakowa.

W pierwszej kolejności zwiedziliśmy Krakowskie Podziemia. Jest to multimedialne widowisko - podróż w czasie, w której poczuliśmy atmosferę panującą na średniowiecznym rynku. W czasie zwiedzania  towarzyszyły odgłosy gwaru targu albo też płonących zabudowań. Wykorzystano liczne nowoczesne techniki multimedialne, np. urządzenia holograficzne do prezentacji rekonstrukcji budynków, mające stworzyć w muzeum atmosferę pozwalającą wczuć się w Kraków sprzed siedmiuset lat. Poza zwykłymi eksponatami, około sześciuset modeli zobaczyliśmy w trójwymiarze na jednym z 37 ekranów dotykowych. Na terenie muzeum znajduje się też ekran z pary wodnej oraz kilkadziesiąt wyświetlaczy i projektorów.

Kolejną atrakcją był relaks w Parku Wodnym. Były to trzy godziny spędzone na doskonałej zabawie i wypoczynku pośród mnóstwa wodnych atrakcji.

• PRÓBNA EWAKUACJA

• 27 września o godzinie 8.05 w naszej szkole zabrzmiał sygnał alarmowy informujący o próbnej  ewakuacji.Głównym celem było zapoznanie uczniów, pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.Uczniowie i nauczyciele zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły. Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądają poszczególne kroki udzielenia pierwszej pomocy, przypomnieli sobie również wszystkie numery alarmowe. Uczniowie mieli okazję zobaczyć od środka wóz strażacki. Nad sprawnym przebiegiem ewakuacji czuwała Dyrekcja, nauczyciele oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzeszycach.Dziękujemy OSP Strzeszyce za pomoc w przeprowadzeniu próbnej ewakuacji!!!

• Ogródek w słoiku

•   Uczniowie klasy IV na lekcji techniki wykonali wspaniałe prace. Wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Serdecznie im gratulujemy!!!

• KLASA W TERENIE

• W roku szkolnym 2023/24 uczniowie klasy I biorą udział w projekcie ,,Klasa w terenie”, którego głównym celem jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcenie nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową- prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, angażującą różne zmysły.

Pierwszaki mają do zrealizowania 5 z 10 zadań do wyboru. Jedno już za nimi.

• Wspólne Sprzątanie!

•     21 września uczniowie naszej szkoły pod okiem wychowawców i nauczycieli wzięli udział w akcji Sprzątania dla Sądecczyzny oraz 30-tej akcji Sprzątania Świata. Wspólnie tworzymy wyjątkową społeczność, której bliska jest troska o naturę i nasze najbliższe otoczenie. Dziękujemy za zaangażowanie!!!

„Posprzątajmy Polskę, wszędzie, wzdłuż i wszerz, z tych wczorajszych śmieci, z tych jutrzejszych też!”.

• "Bezpieczna droga do szkoły"

• Nowa galeria "Bezpieczna droga do szkoły" została dodana do albumu fotograficznego

19 września 2023 r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się spotkanie uczniów klas I- III oraz przedszkolaków z dzielnicowym st.asp. Marcinem Drużkowskim. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Ponadto funkcjonariusz poruszył temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu.

Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

• Narodowe Czytanie 2023

•     Narodowe Czytanie to coroczna akcja wspólnego czytania literatury polskiej, do której przyłączyła się również nasza społeczność szkolna.

Lekturą tegorocznej 12. odsłony Narodowego Czytania była powieść Elizy Orzeszkowej pt. "Nad Niemnem". Spotkanie rozpoczęliśmy od przybliżenia krótkich informacji na temat historii akcji Narodowego Czytania. Kolejno Pani Dyrektor Agata Greń odczytała list prezydenta Andrzeja Dudy zawierający przesłanie zachęcające do współtworzenia akcji oraz informacje na temat tegorocznej lektury Narodowego Czytania. Uczniowie czytali różnorodne fragmenty powieści, dotyczące zarówno licznych opisów krajobrazów, nadniemiańskiej przyrody, jaki i rozmów bohaterów.Narodowe Czytanie było doskonałą okazją do tego, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się z jednym z najważniejszych utworów literatury polskiej, podejmującym tematykę powstania styczniowego.

Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w Narodowym Czytaniu (i tym co czytali i tym co słuchali). Pamiętajmy, podążając za słowami Wisławy Szymborskiej - poetki i laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatuy:,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

• Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęty.

Za nami uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, która miała miejsce w dniu 4 września.Cała społeczność Szkoły uczestniczyła we mszy świętej, po czym wspólnie ze Sztandarem przeszła do szkoły na uroczysty apel.Na rozpoczęcie części oficjalnej odśpiewany został Hym Państwowy oraz Hymn Szkoły, po czym uczniowie w swoim występie upamiętnili 84. rocznicę wybuchu drugiej II wojny światowej, a minutą ciszy uczcili pamięć ofiar i wszystkich walczących o wolność naszego kraju.Kolejno głos zabrała Pani Dyrektor Agata Greń, która przywitała wszystkich zebranych oraz omówiła organizację roku szkolnego. Nie zabrakło życzeń: udanego i wypełnionego sukcesami roku szkolnego. Po tym uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami klas w wyznaczonych salach lekcyjnych.

Podczas akademii wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach rządowego programu ,,Laboratoria Przyszłości".