• PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „MALOWAĆ JAK MATEJKO”

•    W V gminnym konkursie plastycznym „Malować jak Matejko” organizowanym już po raz kolejny przez Szkołę Podstawową w Kamionce Małej wzięło udział 14 uczniów naszej szkoły z klas 0 – VIII.   Tematem prac konkursowych był patron szkoły do której uczniowie uczęszczają. Nasi uczniowie w piękny sposób ukazali życie i dokonania Tadeusza Kościuszki – patrona szkoły w Żmiącej, dzięki czemu zdobyli nagrody i wyróżnienia.

I miejsce zajął Wojciech Bukowiec z kl. II,

III miejsce zajęła Karolina Dudek z kl. I

wyróżnienie otrzymała Łucja Rosiek z kl. 0

16 maja nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wzięli udział  w podsumowaniu konkursu. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością wójt Gminy Laskowa pan Piotr Stach oraz członek jury pani Magdalena Król  Po rozdaniu nagród odbyły się warsztaty plastyczne pod kierunkiem artystki-malarki pani Magdy. Wszystkim uczniom gratulujemy pięknych prac.

• Szkoła Muzyczna

• Dnia 19 maja odwiedzili nas uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Muzycznej w Żegocinie. Zaprezentowali swoje umiejętności gry na różnych instrumentach.

• Gminny Konkurs Matematyczny

•   Już po raz szesnasty odbył się Gminny Konkurs Matematyczny organizowany przez Zespół Szkół w Ujanowicach. Naszą szkołę rezprezentowała uczennica klasy VIII Karolina Krzyżak, zdobywając I miejsce w kategorii klas ósmych. Karolina wykazała się dużą wiedzą, zdobywając 100% możliwych punktów do zdobycia.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce!!!

• 232 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

• WITAJ MAJOWA JUTRZENKO,

232 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

5 maja 2023 roku, w naszej szkole odbył się apel z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.   Akademia słowno-muzyczna została przygotowana przez uczniów klasy VIII oraz
            V, pod opieką Pani Katarzyny Gołąb. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego.  Uczniowie przypomnieli, że to właśnie 3 maja 1791 roku Sejm Wielki, uchwalił pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną ustawę zasadniczą. Akademia przygotowana przez uczniów naszej szkoły była wspaniałą okazją do pielęgnowania patriotyzmu oraz cenną lekcją historii.

• Gminny Konkurs Ortograficzny

• Dnia 27 kwietnia 2023 r. został przeprowadzony Gminny Konkurs Ortograficzny

„ Sowa mądra głowa”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Świętego Józefa w Krosnej.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III: Ewa Zelek i Piotr Krzyżak.  W konkursie brało udział siedem szkół. Zadania były przygotowane na wysokim poziomie,  należy zwrócić uwagę, że w konkursie ważna była znajomość zasad ortograficznych, ale też współpraca, ponieważ uczestniczy poszczególnych szkół wspólnie razem pracowali. Na zakończenie zostały wręczone dyplomy i wspaniałe nagrody.

• "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

•    Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest w dniu 4 maja, kiedy to kościół katolicki wspomina świętego Floriana, patrona wszystkich strażaków. Święto zainicjował australijski strażak Edmondson z Melbourne na pamiątkę tragicznie zmarłych pięciu kolegów-strażaków 2 grudnia 1998 roku w Linton. Próbowali oni ratować czyjeś życie i mienie w czasie pożaru, jak to robią strażacy na całym świecie.

Dziś w naszej szkole gościliśmy Strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.

Dziękujemy za obecność!

• Pokazy doświadczeń!

•    Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy 8 wraz z nauczycielem – p. Katarzyną Jonik przeprowadzili lekcję otwartą dla całej społeczności szkolnej. Głównym celem pokazów było ukazanie fascynującego oblicza  chemii i fizyki, rozwijanie pasji, kreatywności, logicznego myślenia. Pokazy doświadczeń poprzedziły warsztaty, gdzie uczniowie klas 7 i 8 przygotowywali projekty doświadczalne – wyszukiwali informacji na temat danego doświadczenia, które chcą przedstawić, wykonywali je, stawiali obserwacje i wyciągali wnioski. Pokazy zawierały elementy zabawy, pobudzały wszystkich do myślenia, wyciągania wniosków i stawiania pytań: Dlaczego tak się dzieje? Uczniowie przedstawili kilka ciekawych eksperymentów, dzięki którym możemy zbadać otaczającą nas rzeczywistość: „Lampa lawowa”, „Pasta do mycia zębów dla słonia”, „Bańka w bańce”, „Bańka mydlana, którą można odbijać”, „Lokomotywa”, „Wieża gęstości”, „Samopompujący się balon”, „Gumowe jajko” oraz „Wirujące balony” i „Piłeczka, która nigdy nie opada”. Wszystkie doświadczenia, które zaprezentowali były bezpieczne, a do wykonania większości z nich nie potrzeba specjalistycznego sprzętu i odczynników.

Życzymy im dużo sukcesów i satysfakcji z dalszego eksperymentowania!