Konkurs poezji
Dnia 10 marca 2011 roku odbył się Powiatowy Konkurs Poezji Księdza Jana Twardowskiego, na który uczennica naszej szkoły, Dominika Rosiek zajęła 3 miejsce.
Konkurs poezji
Dnia 10 marca 2011 roku odbył się Powiatowy Konkurs Poezji Księdza Jana Twardowskiego, na który uczennica naszej szkoły, Dominika Rosiek zajęła 3 miejsce.
Mistrz ortografii
25 lutego 2011 roku w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny wśród uczniów klas IV-VI. W zawodach o znajomość ortografii uczestniczyło 22 uczniów. Mistrzami ortografii zostali: Maria Bukowiec, Aneta Pasionek i Agnieszka Tokarz.
XVII Gminny Przegląd Kolędniczy
W dniu 19 stycznia 2011 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbył się już XVII Przegląd Grup Kolędniczych Gminy Laskowa. Również nasza szkoła brała w nim udział, zajmując w konkursie III miejsce.
Zabawa karnawałowa
Dnia 11 stycznia (wtorek) odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Tańce były przeplatane różnego rodzaju zabawami i konkursami. Zabawa przebiegała w miłej i tanecznej atmosferze, a czas spędzony tak przyjemnie w gronie płynął szybko.
Serdeczne życzenia wielu radosnych doznań z okazji Świąt Bożego Narodzenia, wszystkiego co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku.
Wigilia
W dniu 22 grudnia 2010 roku odbyła się szkolna Wigilia. Uroczystość rozpoczęła akademia przygotowana przez panią Ewę Rosiek. Potem po przeczytaniu fragmentu Pisma Świętego uczniowie połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia świąteczno–noworoczne.
Szkolny konkurs Stroików i Szopek Bożonarodzeniowych
W dniu 21 grudnia 2010 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Stroików i Szopek Bożonarodzeniowych. Wzieli w nim udział: Marcin Gołąb, Michał Bukowiec, Bartłomiej i Przemysław Pławeccy, Karolina, Rafał i Paulina Filipowicz, Katarzyna Gołąb, Maria Bukowiec. Do konkursu gminnego zakwalifikowano wszystkie stroiki i szopki.
Święty Mikołaj!
Święta to dla Mikołaja bardzo pracowity okres. Musi przygotować sanie, upewnić się, że elfy skończyły wszystkie zabawki i sprawdzić dokładnie swoją listę prezentów, żeby o nikim w tym roku nie zapomnieć. Jednak w całym tym zamieszaniu, Mikołaj zawsze znajdzie czas, żeby przeczytać listy od dzieci. Robi to dlatego, ponieważ wie, że dzieci czasem zmieniają zdanie, a on musi mieć pewność, że prezent, który dostarczy będzie tym wymarzonym. Do naszej szkoły Święty Mikołaj przybył 6 grudnia. Ponieważ w szkole są same grzeczne dzieci, każdy został obdarowany prezentem. Niestety wizyta Świętego Mikołaja nie trwała długo – wiadomo dzieci z innych szkół też czekały na jego wizytę.
Spotkanie z rodzicami
30 listopada w Naszej Szkole odbyło się zebranie z rodzicami. Głównym punktem tego spotkania była wygłoszona przez księdza Dziekana Ryszarda Stasika prelekcja na temat: "Wychowawcza rola rodziny, kształtowanie sumienia". Księdzu Dziekanowi towarzyszył nasz ksiądz proboszcz Józef Trela. Rodzice spotkali się także z wychowawcami, którzy przedstawili im Wewnątrzszkolny System Oceniania oraz kryteria oceniania z przedmiotów. Omawiane były też bieżące sprawy dotyczące działalności Naszej Szkoły.
Pasowanie na czytelnika
W dniu 25 listopada 2010 roku uczniowie klasy I zostali uroczyście pasowani na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Dzieci spotkały się z bohaterami popularnych bajek i baśni, brały udział w licznych konkursach i zabawach. Spotkanie odbyło się w obecności pani dyrektor, a nad jego przebiegiem czuwała pani Ewa pracująca w szkolnej bibliotece, która na koniec wręczyła wszystkim dzieciom pamiątkowe dyplomy.
Andrzejki
Andrzejki od zawsze były czasem magii. Wedle starego polskiego przysłowia "Na Andrzeja błyska pannom nadzieja", ta noc przeznaczona dla dziewcząt pragnących dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości, często w aspekcie miłosnym. Andrzejkowe wróżby łączą się z wierzeniami, według których w tym okresie z zaświatów przybywają na ziemie duchy. Możemy więc za pośrednictwem wróżb zapytać je, co nas czeka w najbliższym czasie. Dzisiaj nie traktujemy andrzejkowych wróżb tak poważnie, jak robiono to dawniej. Andrzejkowe wróżby to przede wszystkim zabawa. W Naszej Szkole zabawa andrzejkowa odbyła się 24 listopada. Nie zabrakło na niej licznych konkursów, w których udział wzięli zarówno najmłodsi, jak i trochę starsi uczniowie.
VI Gminny Konkurs Recytatorski
Już po raz szósty Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Jaworznej oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej zorganizowali Gminny Konkurs Recytatorski, w tym roku twórczości Marii Konopnickiej. Oczywiścienie mogło zabraknąć na min przedstawicieli Naszej Szkoły. 24 listopada Faustyna Liptak, Kinga Tokarz, Dominika Rosiek i Agnieszka Tokarz udali się do Szkoły Podstawowej w Jaworznej, aby reprezentować nasw dwóch kategoriach: grupie uczniów klas I-III i grupie uczniów klas IV-VI.
Dni edukacji architektonicznej
16 listopada 2010 roku dzieci z klas III i IV wzięły udział zajęciach prowadzonych w ramach dni edukacji architektoniczej zorganizowanych przez Małopolską Okręgową Izbę Architektury, a prowadzoną przez Panią Aleksandrę Chatys. Na koniec spotkania został ogłoszony konkurs plastyczny pod tytułem: "Dom i ogród moich marzeń". Termin składania prac do 26 listopada u wychowawców klasy III i IV.
Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopnickiej
17 listopada 2010 roku w Naszej Szkole odbyły się eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Jaworznej oraz Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Laskowej. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona została twórczości Marii Konopnickiej. Po przeprowadzonym szkolnym etapie, komisja wybrała czworo uczniów: Kingę Tokarz, Faustynę Liptak, Agnieszkę Tokarz i Dominikę Rosiek, których zadaniem będzie godne reprezentowanie Naszej Szkoły na etapie gminnym.
XIII Młodzieżowy Rajd Turystyczny "Szlakiem cmentarzy z I wojny światowej"
W dniach 10-11 listopada 2010 roku drużyna z Naszej Szkoły "Mrówki" wzraz z opiekunam Robertem Zelkiem wyruszyła na trasę rajdu. W rajdzie udział wzięło aż 18 grup z powiatów limanowskiego i bocheńskiego. Na początku każdej z tras oczekiwał na uczestników wyznaczony przewodnik PTTK. Nasza drużyna zapaliły znicze na cmentarzu 359, "Na Korabiu". Trasa wybrana prowadziła przez Limanowa "Sarczyn" - Sałasz - cmentarz "Na Korabiu" - Laskowa - cmentarz Laskowa - "Jabłoniec" - Laskowa - "Cuba" Rozdziele - Żegocina CKSiT. Po obiedzie około godziny 18.00 wszyscy uczestnicy rajdu zebrali się na wieczornicy poświęconej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas uroczystości odbył konkurs pieśni patriotycznych. Drużyna „Mrówki” zajęła V miejsce. Około godziny 21.00 uczestnicy zostali zawiezieni na Jaworzną, gdzie nocowali. Następnego dnia wszystkie grupy przewieziono na Cmentarz Wojenny w Kamionce Małej – na Jastrząbce, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Podczas nabożeństwa drużyny złożyły przygotowane przez siebie wieńce na grobach poległych żołnierzy. Rajdowi towarzyszyła słoneczna pogoda, dlatego też wszyscy długo będą wspominać wyprawę szlakami wojennych cmentarzy.
Święto Odzyskania Niepodległości
9 listopada 2010 roku w Naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona Świętu Odzyskania Niepodległości przygotowana przez uczniów klasy V.
XIII Konkurs ,,Wczoraj i dziś Gminy Laskowa”
W dniu 4 listopada 2010 roku w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Turystyki w Laskowej odbył się XIII Konkurs „Wczoraj i dziś Gminy Laskowa”. Naszą Szkołę reprezentowały uczennice klasy V: Monika Pasionek i Aneta Pasionek. W I etapie komisja konkursowa oceniała przygotowane wcześniej prezentacje opisu historii powstania kościoła/kaplicy z miejscowości, z której pochodzą drużyny. Prezentacja zawierała zdjęcia oraz historię parafii z danej miejscowości. II etap to zestaw 15 pytań do rozwiązania, punktowanych od 1 do 4 pkt. O kolejności miejsc decydowała suma punktów z obydwu etapów. Drużyna z Naszej Szkoły zajęła IV miejsce.
I powiatowy konkurs wiedzy o ochronie przyrody na terenie powiatu limanowskiego
12 października 2010 w budynku Starostwa Powiatowego w Limanowej odbył się finał „I powiatowego konkursu wiedzy o ochronie przyrody na terenie powiatu limanowskiego”. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o ochronie środowiska, kształtowanie świadomości przyrodniczej oraz wypracowanie wrażliwości społecznej wśród młodzieży szkolnej na różne formy ochrony przyrody. Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Limanowej, a nadzór merytoryczny nad przeprowadzeniem konkursu sprawowało Powiatowe Centrum Ekologiczne działające w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa. Współorganizatorami konkursu było Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Limanowa oraz Liga Ochrony Przyrody Oddział Limanowa. Konkurs również uzyskał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. W konkursie wzięło udział 149 dzieci i młodzieży z całego powiatu limanowskiego. Naszą Szkołę reprezentowali: Aleksandra Rosiek, Paweł Gołąb i Katarzyna Gołąb. Konkurs przeprowadzony był w formie pisemnego testu w trzech kategoriach wiekowych. Następnie dzieci i młodzież udali się do hali sportowej przy ul. Jordana 3 gdzie obejrzeli estradowe show teatralno-ekologiczne pn.: „Historia zaginionego Papierka”, przygotowany przez Krakowskie Biuro Promocji Kultury oraz Teatr Pozytywka.
Powered by aSc EduPage