Dzień Ziemi u naszych uczniów
Zajęcia ceramiczne
Dzieciństwo to czas, kiedy człowiek poznaje świat, chętnie nabywa nowe umiejętności i odkrywa swoje pasje. Dzięki zajęciom ceramicznym online uczniom klasy II udało się na chwilę wtajemniczyć w świat ceramiki oraz jej tworzenie. Dzieci uruchomiły swoją wyobraźnię i wrażliwość artystyczną, a do tego mogły doskonalić swoje zdolności manualne. Zajęcia podziałały na nich relaksująco i uspokajająco. Własnoręcznie wykonane naczynia lub zabawki z gliny albo plasteliny prezentujemy w zakładce album fotograficzny. Zapraszamy do obejrzenia!
100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II
Drodzy Uczniowie!
Sytuacja w jakiej się znaleźliśmy utrudnia nam pewne działania związane z obchodami 100 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II.
Jednak postaramy się uczcić tak Wielkiego Polaka poprzez dwa zadania:
1 .„List do świętego Jana Pawła II” lub „Modlitwa do Świętego Jana Pawła II”
2. „ Święty Jan Paweł II -fotografia”
Szczegóły na Librus!!!
3 maja
229 lat temu, 3 maja 1791 r., Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.
KONKURS Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI
Z okazji Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole został zorganizowany konkurs na zilustrowanie hasła zachęcającego do dbania o Ziemię. I miejsca zajęli: Patryk Basta z klasy I, Magdalena Filipowicz z klasy VI oraz Karolina Basta z klasy V. Gratulujemy!!! Prace można zobaczyć w zakładce album fotograficzny
MEN - zdalne lekcje dla poszczególnych klas
Zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach, placówkach oświatowych
W związku z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych.
Oto kilka propozycji:
TVP Kultura - lektury szkolne
GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
Dnia 4 marca 2020 roku w budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ujanowicach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny , który skierowany był do uczniów klas VII i VIII z terenu Gminy Laskowa. Uczniowie pisali dyktando sprawdzające opanowanie zasad pisowni określonych w podstawie programowej, a temat brzmiał: „Zawód: złotnik” .Szkołę naszą reprezentował uczeń klasy VIII – Arkadiusz Orzeł, który wykazał się bardzo dobrym opanowaniem zasad pisowni. Arek zajął I miejsce w konkursie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
BEZPIECZNY DOM – OGNIK
„Bezpieczny Dom" jest projektem edukacyjnym skierowanym w szczególności do dzieci i młodzieży szkolnej realizowanym wspólnie przez Państwową Straż Pożarną i PZU. Ma służyć efektywnemu edukowaniu w zakresie bezpieczeństwa i postępowania w sytuacjach zagrożenia pożarowego. Program składał się z części teoretycznej i praktycznej. W pierwszej kolejności omawiane były sytuacje, w których może pojawić się ogień oraz sposoby zachowania w takich okolicznościach. Dla przykładu w mieszkaniu była kuchenka z symulatorem płomieni. Strażacy uczyli co może się stać przy niewłaściwym użytkowaniu urządzenia. W łazience zamontowano piecyk gazowy - strażacy wytłumaczyli, kiedy staje się on groźny dla zdrowia, dlaczego należy dbać o właściwą wentylację pomieszczeń oraz specjalistyczne czujki. Dzieci dowiedziały się jak w przypadku zagrożenia zaalarmować służby. Zapoznały się z posługiwaniem informacjami zawartymi w znakach ewakuacyjnych. Szkolenie obejmowało również obsługę podręcznego sprzętu gaśniczego oraz praktyczną naukę poruszania się w zadymionych pomieszczeniach. Uczestnicy ćwiczyli także prawidłową ewakuację z miejsca objętego dużym zadymieniem. Na zakończenie szkolenia każdy uczestnik otrzymał certyfikat "Dzielny Mały Strażak" za wykazanie się znajomością zasad bezpieczeństwa .
Ponadto, dzieci z klas 0 – III były w kinie Sokół w Nowym Sączu na filmie pt.: „Bayala i ostatni smok”. To był dla dzieci dzień pełen wrażeń, których długo nie zapomną.
NIEZŁOMNI, WYKLĘCI ...
Piszę do Ciebie mamo, bo wiem że klęcząc prosisz Boga
O syna i o zmiłowanie bo wielka w sercu twoim trwoga
Nie płacz mateczko, nie płacz proszę czas jest lekarstwem co leczy rany
a za dni kilka przyjdzie pismo, że “ wyrok został wykonany “.
3 marca 2020 roku w Szkole Podstawowej w Żmiącej odbył się apel poświęcony żołnierzom niezłomnym- wyklętym. Uczniowie klasy 7 wraz z opiekunem przybliżyli tragiczną, ale jakże bohaterską historię walki o niepodległość po II wojnie światowej. Przypomniano chwalebne życiorysy Danuty Siedzikówny- Inki, Zygmunta Szendzielarza-Łupaszki i Witolda Pileckiego. Bohaterowie ci podjęli nierówną walkę z sowieckim okupantem i zdrajcami polskimi, którzy wprowadzali w naszym kraju niewolniczy system komunistyczny. Mieli być zapomnieni, pochowani w bezimiennych grobach, po latach są przywracani powszechnej pamięci Polaków.
Cześć i Chwała Bohaterom
INNOWACJA PEDAGOGICZNA “CZYTAM Z KLASĄ”
Uczniowie klasy drugiej naszej szkoły ukończyli realizację II modułu Projektu “Czytam z klasą”. Wspólnie czytali książkę Waldemara Cichonia " Cukierku, Ty łobuzie". Podczas trwania projektu zrealizowali następujące zadania: Przeprowadzili Konkurs Głośnego Czytania, przy którym dzieci bardzo dobrze się bawiły. Wykonali legowiska dla zwierzątek, w których dzieci mogły położyć swoje pupile. Wspólnie z klasą wykonali plakat , mający przeciągnąć czytelników do przeczytania lektury. W tym celu zorganizowali promocję przeczytanej lektury. Zaprezentowali wykonany plakat, zabawkę-drapak dla kotka oraz rozdawali przygotowane mini ulotki z cukierkami i z tekstami zachęcającymi do poczytania wybranej książki. Na zakończenie realizacji II modułu Innowacji Pedagogicznej i Ogólnopolskiego Projektu “Czytam z klasą” wybrali się na wycieczkę do gabinetu weterynarza i sklepu weterynaryjnego. Podczas wizyty dowiedzieli się jak wygląda jego praca, jakich urządzeń i metod używa podczas leczenia zwierząt. Zainteresowaniem cieszyły się różne przysmaki i zabawki dla zwierząt zgromadzone w sklepie weterynaryjnym. Wykonując te zadania uczniowie tworzyli bardzo zgrany zespół, gdzie chętnie razem pracowali oraz dzielili się pomysłami.
XIII Międzyszkolne Spotkanie Młodych Fizyków i Chemików
27 lutego 2020 roku uczennice naszej szkoły: Agata Rosiek, Julia Rosiek oraz Gabriela Chełmecka wzięły udział w XIII Spotkaniu Młodych Fizyków i Chemików pod hasłem „Dziwy fizyki i chemii”, które odbyło się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Laskowej. Głównym celem pokazów było ukazanie fascynującego oblicza chemii i fizyki - nauk zajmujących i pasjonujących młode umysły. Szczególną wartość dydaktyczną miały warsztaty, w trakcie, których uczestnicy sami uczestnicy wykonywali doświadczenia. Pokazy zawierały elementy zabawy, pobudzały wszystkich do myślenia, wyciągania wniosków i stawiania pytań. Nasze uczennice przepięknie zaprezentowały trzy doświadczenia: „Badanie właściwości dwutlenku węgla”, „Badanie wzajemnej gęstości wody ciepłej i zimnej” oraz „Badanie napięcia powierzchniowego”. Życzymy im dużo sukcesów i satysfakcji z dalszego eksperymentowania.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Coroczne święto – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – przypada 21 lutego. W naszej szkole w tym dniu odbył się Quiz z Języka Polskiego. Jego celem było sprawdzenie umiejętności poprawnego posługiwania się językiem ojczystym, podnoszenie świadomości językowej oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za polszczyznę.
W Quizie udział wzięło 33 uczniów z klas IV – VIII. Uczestnicy zmierzyli się z wieloma pytaniami sprawdzającymi ortografię, interpunkcję, znajomość przysłów, a także ogólną wiedzę o języku polskim.
Zwycięzcami konkursu zostali: Zuzanna Firlej (I miejsce), Marcin Orzeł (II miejsce), Jan Kowalski (III miejsce). Serdecznie gratulujemy!
Gminny Konkurs Ortograficzny
20 lutego 2020 roku odbył się IV Gminny Konkurs Ortograficzny organizowany przez Szkołę Podstawową w Laskowej. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV – VI ze Szkół Podstawowych z terenu gminy Laskowa. Uczestnicy pisali dyktando sprawdzające opanowanie zasad pisowni. W tym roku, z racji obchodzenia setnej rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II, temat był skupiony wokół Jego czasu spędzonego w ukochanych górach. Z każdej szkoły udział wzięło dwóch uczestników. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Firlej (kl. V) oraz Marcin Orzeł (kl. VI). Serdecznie gratulujemy!
DBI 2020
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasze kochane babcie i dziadkowie. 21,22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy - to Dzień Babci i Dzień Dziadka.
24 stycznia w oddziale przedszkolnym zorganizowana została uroczystość z okazji ich święta, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie. Dzieci przygotowały dla nich pod okiem swojej wychowawczyni część artystyczną, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich "skarbów”. Na koniec uroczystości wnuczęta wręczyły babciom i dziadkom czerwone róże, oraz laurki i kwiaty własnoręcznie zrobione. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
I półrocze z Bankiem Spółdzielczym
We wrześniu nasza szkoła przyłączyła się do Szkolnej Kasy Oszczędności pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej.
W I półroczu wiele działań zostało podjętych w ramach działalności SKO. 25 uczniów założyło konto i regularnie oszczędza pieniążki. Wspólnie stworzyliśmy gazetkę SKO, przeszliśmy wiele pogadanek na temat oszczędzania, przeprowadziliśmy mini quiz oraz wspólnie tworzymy wpisy na blogu SKO. W ramach konkursu :”Warto oszczędzać w SKO” uczniowie otrzymali od banku ponad 23 nagrody (kubki, paletki, torby typu nerka). Padła tez 1 nagroda główna power bank.
Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu i zachęcamy kolejnych uczniów do przyłączenia się do Szkolnej Kasy Oszczędności.
27 stycznia- wyjazd klas IV-VIII na basen w Chełmcu
27 stycznia- wyjazd klas IV-VIII na basen w Chełmcu
22 stycznia - wyjazd klas VI-VIII na łyżwy do Krynicy
Laskowskie kolędowanie „Z wesołą nowiną”
Laskowskie kolędowanie „Z wesołą nowiną”
6 stycznia 2020 roku odbył się XXVI Przegląd Grup Kolędniczych Gminy Laskowa w sali widowiskowej GOKSiT w Laskowej. W wydarzeniu wzięło udział sześć grup dziecięcych, dwie młodzieżowe oraz jedna dorosłych. Nasi kolędnicy: Dawid Augustyn, Dawid Rosiek, Kacper Pławecki, Kacper Rosiek, Mateusz Pasionek, Krzysztof Puchal oraz Wojciech Pławecki godnie reprezentowali szkołę swym śpiewem zachwycając wszystkich gości. W rywalizacji uczniowie zajęli trzecie miejsce.
Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie